Jižní Amerika 2008

4) Přes Paraguay na západ - Jižní Amerika 2008 - Obrazový cestopis

  2.9.2008 - Máme 9:46 a právě jsme vstoupili do třetí jihoamerické země -Paraguaye. Oproti sousedním zemím tu mají o hodinu méně, takže posouváme hodinky na 8:46. Autobus z argentinského Puerto Iguazú (3ARS) nás dovezl až na okraj Ciudad el Este za Most přátelství. Za zády mám paraguayskou celnici a před sebou pravý jihoamerický shon.


  Autobusový terminál je od celnice vzdálený asi 2km, takže jsme použili místní taxi, který nás sem dopravil za 10USD. O jízdenku do Asuncionu (11USD) jsme se starat příliš nemuseli, svou práci naprosto dokonale odvedli místní nadhaněči. Krátce po desáté hodině vyjíždíme...  
  Tedy to jsme si zase vybrali dopravní prostředek! Autobus pořád někde zastavuje, navíc se uvnitř pořád střídají prodavači občerstvení, filmů a cédéček. Cesta do Asuncionu nám nakonec trvá šest hodin! Ještě že se do hlavního města přesunujeme o den dříve, než bylo v plánu. Aspoň zítra neprošvihneme odlet do Bolívie...


  Cesta byla úmorná, ale don Miguel i přesto vypadá s lahví piva Baviero poměrně spokojeně. Inu, když se v Asuncionu narazí na docela příjemný podnik s dobrý jídlem, jsou všechny strasti zapomenuty. Nezbývá něž restaurant Rodízio vřele doporučit!  
  Po večeři ještě následuje noční procházka centrem Asuncionu. Některá místa jsou docela pěkně nasvícená jako například tento palác Městské rady na náměstí Nezávislosti.


  3.8.2008 - Pár bloků od našeho hotelu stojí na břehu řeky Paraguay vládní Palazio Lopez.  
  V Asuncionu jsou občas k vidění i docela zajímavé kontrasty. Břeh řeky Paraguay bezprostředně pod vládními paláci lemuje chudinská čtvrť, v centru města jsou však k vidění i nějaké ty mrakodrapy.


  Vrátili jsme se opět na náměstí Nezávislosti. Tentokrát za denního světla, abychom si prohlédli zdější městskou katedrálu.  
  Jestli lze v Asuncionu něco označit jako turisticky opravdu zajímavé, tak je to určitě toto staré nádraží přeměněné na Železniční muzuem (vstupné 10.000PYG).


  Například tato parní lokomotiva sloužila od roku 1861 až do roku 1948!  
  V 18:35 jsme opustili Paraguay a Boeingem 737 společnosti Aerosur jsme se vydali na 95 minutový přelet do bolivijského Santa Cruz, které zcela vyvrátilo naše představy o Bolívii coby chudé zaostalé zemi. Škoda, že jsme tam strávili pouze noc, z celého města jsem si tak stačil vyfotit pouze tuto katedrálu na Náměstí 24.září.


  4.9.2008 - Ráno nás totiž čekal další letecký přesun se společností Aerosur. Nejdříve jsme si vyzkoušeli mezipřistání na nejvýše položeném mezinárodním letišti na světě (La Paz - 4054m) a potom jsme zamířili do peruánského Cuzca. Naše cesta vedla přímo nad jezerem Titicaca.  


1) Vzhůru na jižní polokouli

Brazílie
2) Rio de Janeiro

Argentina
3) Vodopády Iguazú

Paraguay Bolívie
4) Přes Paraguay na západ

Peru
5) Machu Picchu

6) Incké památky v okolí Cuzca

7) Puno a jezero Titicaca

Bolívie
8) Zpátky do Bolívie - Isla del Sol

9) La Paz a Tiahuanaco

10) Po Silnici smrti střemhlav do Yungas

11) Džípem po jižní Bolívii

12) Džípem po jižní Bolívii 2

Chile
13) Dlouhá cesta do Santiaga

14) Valparaiso

 


© 2008 Pavel Juračka Aktualizace: 7.12.2008 HOMEPAGE: http://www.pavelj.cz/